Custom Trip 2/2

Nacházíte se: Blog > Custom Trip 2/2
01/05
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2
Custom Trip 2/2

Probudit se po prvním fyzicky náročném dni (asi na to trochu mělo i vliv prodloužené testování místních lahůdek) patřilo mezi nejtěžší části výpravy. Když jsme ale roztáhli žaluzie a před námi byla vymetená obloha, vše bylo opět v pohodě. Nezbývalo než se rozloučit s kamarádem Ptákem a jeho polozvířecí familií (díky za vše!) a vyrazit směr Hranice na Moravě, Přerov. Tam jsme se rozhodli skončit, i když stezka vedla až do Tovačova (za Přerovem už moc dobrý povrch nečeká).

I když jsme čekali, že nás budou bolet nohy tak, že neujedem ani pár kilometrů, docela jsme sami sebe překvapili. Nevím, čím to bylo, ale snad zvykem, že jsme jeli prvních pár hodin naprosto v pohodě. Směrem na Hranice jsme ovšem začali nabírat výškové metry . Od jednoho místa v “zemi nikoho” jsme pak už jen stoupali. Tam, kde už to konečně zavánělo sjezdem, nás za mírnými rovinkami opět čekal výšlap. Za pořádnou palbu z kopce dolů se zkrátka platí. To už začínalo být jasné, že si dáme asi pěkný sjezd a ten po nekonečném výšlapu taky přišel. Co bylo dobré, tak určitě únik tepla z polí okolo, kde byl roztahaný hnůj. Všude byla pára a krajina vypadala pohádkově. Naštěstí to už nevonělo.

Konec kochání a šlo se na věc. Před námi velké údolí, na jehož konci náš čekaly Hranice na Moravě. Nezbývalo než zapnout pořádně popruhy od batohu, nasadit kokosku, zapnout kameru a pááálit dolů. Parádní sjezd, na který se určitě vrátíme a pocit z možná prvního sjezdu tady byl skvělý. Yes! Pokračovali jsme k Teplicím, což je lázeňské město s léčivými prameny. Před dojezdem sem jsme ještě otestovali “dirt boarding”, který skončil hodně zajímavým karambolem. 6 metrů letět vzduchem docela překvapilo a když to zpětně beru, šance se napíchnout na tyč s kamerou nebyla úplně marná. Za ten záběr ve videu to ale stojí(nebo ne?).

Návštěva Teplic se neobešla bez místního frgálu. Idylku u vody pak následoval sjezd lázeňským objektem až do Hranic, kde nás čekalo posilnění. To tvořily z mentálního hlediska sličné slečny z Red Bullu a z toho více fyzického několik posilňujících “býků”. Plni energie na cesty (a samozřejmě pokocháni úsměvy slečen) jsme pokračovali dále na Přerov. Za Hranicemi nás čekal úsek, o kterém jsme předem věděli, že nebude mít asfalt. Přišla tedy další procházka a opět: jiný pohyb jednou za čas neuškodil. Navazující krásná stezka až k hradu Helfštýn tak byla opravdu lahůdka. V této oblasti se také otevírá tzv. Moravská Brána

Kousek pod hradem Helfštýn nás čekalo nejen jídlo, ale také skvělý doprovod až na konec našeho výletu. Prima parta kamarádů z Přerova na Cruising kolech nám pak byla na posledních 30km doprovodem. Přiznáváme, občas jsme se chytli, ale tak to se snad dá i prominout, ne? Nádherná stezka až do Přerova byla už jen třešničkou na dortu, za kterou nás čekalo bájné město pivovaru Zubr. Závěrečné večerní "občerstvení" ve městě pak bylo idylickým závěrem výletu.

Psát složité závěry nemá smysl, jediné co se k tomu dá říct je asi následující: Neseďte doma, vemte svá prkna a vyražte sami na podobný výlet. Nic na tom není, jen nebýt líný. Zjistěte, zda vás to bude bavit tak, jako nás a udělejte si svůj vlastní Custom Trip! Možná se začnete částečně dívat na své prkno jinak a třeba poznáte nový rozměr sportu. 

Budeme rádi když nám o tom pak dáte vědět, nebo se příště připojíte k nám. Tohle je totiž jen začátek

text: Milan Brzák

foto: Michal Kůžela

Komentáře

Longboard trips