Custom Trip II.

Nacházíte se: Blog > Custom Trip II.
29/07
Custom Trip II.
Custom Trip II.
Custom Trip II.
Custom Trip II.
Custom Trip II.
Custom Trip II.
Custom Trip II.
Custom Trip II.
Custom Trip II.
Custom Trip II.
Custom Trip II.
Custom Trip II.
Custom Trip II.
Custom Trip II.

Cesta: Přerov - Prostějov - Jedovnice - Brno.

Délka trasy: 94km

Už uběhlo několik týdnů, co jsme vyrazily na další longboardový výlet s pořadovým číslem 2. Protože času bylo poměrně málo a PR oddělením stále neoplýváme, dostat se k napsání krátkého povídání byl docela těžký ůkol.

Po první zkušenosti s "dálkovým longboardingem" a překonání první části z beskydské Bumbálky do Přerova jsme prakticky už po cestě střádali plány co dále. Adam Colton a jeho kumpáni už projezdili na prknech světa kraj a my už věděli, že to jde. Je to jen o tom, že musíte chtít. Přiznat by se asi hned na začátku mělo, že tyto výlety jsou v našem podání trochu méně "sportovní" než od zahraničních kolegů. Po jednom či dvou kouscích to přeci jen lépe jede:)

 Z Přerova po delším váhání zda vyrazit za "pepíky" do Prahy či dolů do Vídně nakonec jako smyslupnější plán přišlo využití stezky Greenways. Ta směřuje právě do rakouské metropole, takže "so, let's go!". Po uvážení našich časových možností jsme nakonec zvolili etapu Přerov - Brno. Popisovat každou maličkost z cesty by asi nebylo úplně nejzajímavějším, tak alespoň stručně, zbytek řekne video: 

Z Přerova směřovali naše kroky na Prostějov, kde jsme si užili nekonečných širokých cest loukama, dost jiný pohled než z kopkitu auta. Pak nastal asi nejtěžší úsek cesty a to přes Drahanskou vrchovinu. Pokud jste z Moravy, posíláme link na jeden z nejlepších dance kopců v dalekém okolí. Pro nás ale samozřejmě 7km skvělého povrchu do kopce :-)

Po výšlapu nás logicky čekalo klesání a to bylo mírné, takže nás pěkně vezlo. Místem noclehu po první 50km etapě byl kemp Jedovnice, který nám dal ve výsledku docela zabrat, respektive večerní stezka po podnicích. Cesta do Brna tak začala velmi vesele, ale za chvilku už vše šlo jako po másle. Brno se blížilo mílovými kroky a pěkné počasí nás hnalo dopředu. Už jsme se po frekventovanějších cestách dostávali k ceduli se čtyřmi písmeny a v tom něco začalo rachotit v mém prkně. Já jako věčný lajdák, kterému slovo "namazat" po ježdění v dešti nic moc neříká si uvědomil, že to jede i nějak pomaleji. Přesně za cedulí se od prkna začalo vzdalovat jedno kolečko a já mu stačil jen zamávat. Po zastavení a šáhnutí na ložisko a hlavně truck mi připadalo, že bych ohřál i vodu na kafe. Příště se už jistě připravíme lépe! Ale co, za cedulí jsme, tak to přeci vyšlo. Hned za tímto místem nás čekal parádní výhled na Moravskou metropoli a to byl závěr naší druhé etapy. Pozitivní je, že její pokračování je z parádního kopce pro další výlet.

Užijte si pár fotek, milujte se a množte se a když budete chtít vyrazit příště s námi do Vídně 12.8. - 14.8.2011, budeme jen rádi. Stejně ale moc dobře víme, že to ještě chvilku potrvá, než nás bude více :-)

Komentáře

Longboard trips